Vodováhy

Položky 124 z celkem 37

Stránka:
  1. 1
  2. 2
Nabízíme řadu vodováh HULTAFORS pro všechny možné pracovní situace. Některé vodováhy jsou z hliníku, jiné z plastu, některé jsou speciální, jiné univerzální, anebo multifunkční. Vyrábíme také několik takových, které můžete vybavit doplňky, aby vám pomohly provádět i další měření při vaší práci.

Nízká výrobní tolerance:

Výrobní tolerance je součet všech nedostatků, které se mohou při výrobě objevit: poloměr libely a montáž do profilu, nebo rovnoběžnost a rovnost profilu. Všechny vodováhy HULTAFORS před opuštěním továrny kontrolujeme. Abychom zajistili přesnost našich vodováh, řídíme výrobní proces systémem kvality certifikovaným v souladu s normou ISO 9001.

Odolný profil:

Profil z hliníku je odolnější, aniž by přitom došlo k podstatnému navýšení hmotnosti vodováhy. Pevnost profilu ovlivňují zejména dva faktory: velikost otvoru pro libelu a tloušťka profilu. Čím je otvor pro libelu větší, tím nižší je odolnost, a čím silnější jsou stěny profilu, tím je odolnější. Délka vodováhy rovněž hraje svou roli; čím je delší, tím je přesnější měření. Avšak při používání dlouhé vodováhy si musíte dávat zvlášť pozor na to, abyste profil nezdeformovali a neprohnuli. Vodováhy vystavujeme v sérii náročných testů velkým zátěžím, abychom zajistili co největší odolnost.

Snadné čtení:

Aby bylo snadné číst údaje na našich libelách, tak jsme je vybavili zvětšujícími čočkami, díky nimž můžete pohyb bubliny lépe sledovat. Navíc libely vyrábíme s luminiscenčním reflektorem, který umožňuje dobré čtení i za špatných světelných podmínek. Libela je rovněž uvnitř vybavena řadou kroužků, které vám rovněž usnadní čtení a pomohou vám minimalizovat chyby v měření. Kroužky probíhají kolem celé libely, což znamená, že můžete pohyb bubliny dobře sledovat i odspodu. Tekutinu uvnitř libely tvoří obarvená nízkoviskózní olejová směs, která dává bublině optimální volnost pohybu a usnadňuje měření. Tekutina skvěle odolává ultrafialovému světlu a výkyvům teploty. Je rovněž antistatická, což znamená, že ji neovlivňuje statická elektřina. S našimi vodováhami tedy můžete snadno měřit v rozmanitém prostředí a za těch nejobtížnějších podmínek.

Správná citlivost:

Citlivost libely určuje, jak rychle se bublina uvnitř pohne, když jeden konec vodováhy pozvedneme. Když je libela příliš citlivá, tak se s takovou vodováhou obtížně pracuje. Nicméně platí, že čím citlivější libela je, tím přesnější bude i měření. Poloměr libely určuje její přesnost; větší poloměr znamená, že se bublina může lépe pohybovat. Citlivost je měřena v milimetrech na metr. Tento parametr vyjadřuje, o kolik se musí jeden konec jednometrové vodováhy zvednout, aby se bublina pohnula o 2mm. Některá měření vyžadují vyšší citlivost, a to je důvod, proč vyrábíme vodováhy s různými stupni citlivosti.

Citlivost závisí na poloměru zakřivení libely. Velikost poloměru se odvíjí od oblasti používání vodováhy.