Materiály

Ve Snickers Workwear se snažíme navrhovat pracovní oděvy z nových materiálů, využívat nejnovějšího technologického vývoje, abychom zlepšili komfort při práci, ochranu a trvanlivost oděvu.

ZÁKLADNÍ TKANINY

 

Dobby Pro+

(310g/m2) Tato nejnovější tkanina je určená pro intenzivní nasazení v náročných podmínkách, jako jsou stavby, terénní práce, kamenolomy nebo např. demolice. Látka Dobby Pro+ je utkána ze směsi bavlny a polyamidu, což jí propůjčuje vyjímečnou odolnost.

Vantage

(250g/m2) Odolná tkanina ze směsi bavlny a Cordura® (50:50), která byla vyvinuta pro hrubou práci v náročných podmínkách. Díky bavlně je pohodlná a příjemná, Cordura jí propůjčuje extrémní odolnost proti prodření. Tato tkanina vyhrála cenu Company Clothing Industry Awards 2009 za Inovativní tkaninu roku. Používá se na vybraných modelech Dunderdon.

Denim

(360–400g/m2 nebo 10.6–11.8 oz/yd) Klasická džínovina, která má nejčastěji modrou barvu. Její jedinečný vzhled vzniká kombinací ingově modré osnovy a slonově bílého útku. Jako materiál pro pracovní oděvy pro kovboje, zlatokopy atd. se pod značkou Denim používal od poloviny 19. století. Název vznikl podle místa, odkud se dovážela tkanina zvaná serž (hustá tkanina s keprovou vazbou, také twill) – Serge de Nimes (serž z Nimes).

V polovině 20. století se z jeansů stal symbol vzdoru proti konzervativní společnosti a dnes je nosí v podstatě každý. Značka Dunderdon se vrací ke kořenům použitím klasického japonského Denimu Kurabo na pracovních kalhotech. Tento Denim (známý jako selvage nebo raw) je nadšenci považován za nejkvalitnější, díky tradičnímu způsobu výroby. Vlákna jsou barvena přírodním barvivem, které má lepší vlastnosti, než levnější syntetické. Přirozeně se bude vymývat z tkaniny s každým vypráním a z každého kusu se tak postupně stane originál. 

DuraTwill

(240g/m2) Silná a trvanlivá tkanina s keprovou vazbou, která je zvenčí odolná nečistotám a zevnitř hebká a příjemná. Směs polyamidu a bavlny je poskládána tak, že na vnitřní straně jsou na povrchu vlákna bavlny a zvenčí vystupuje polyamid. Látka Duratwill má díky tomu charakteristický lesklý a hladký vzhled a je velice odolná a trvanlivá.

Rip-stop

(200g/m2) Úžasně lehký materiál, který se vyznačuje zvýšenou odolností proti roztržení. Do tenkých vláken jsou s pravidelným rozestupem vetkány silnější nitě. Tkanina tak má na sobě charakteristický čtvercový vzor. Díra v materiálu vzniklá propíchnutím je stabilní a nezvětšuje se. Tento materiál se používá například na lodní plachty, horkovzdušné balóny, padáky nebo armádní uniformy. Pro dosažení kýžených vlastností je v materiálu kombinována bavlna s polyesterem.

Canvas+

(340g/m2) Tkanina Canvas+ v sobě má největší podíl bavlny (až 65%), takže je velice příjemná a pohodlná. Tato tkanina má jednoduchou plátěnou vazbu, je velice silná a hodí se pro použití v chladnějším počasí.

CoolTwill

(195g/m2) Lehká tkanina s keprovou vazbou vhodná do horkého počasí. V porovnání s Duratwillem je mnohem tenčí, kalhoty vyrobené z této tkaniny jsou lehčí a prodyšnější. Vyrábí se ze směsi polyesteru a bavlny.

 

Zesílení Cordura®

 

Cordura® 1000D Cordura® 500D Stretch Denim

Cordura® je speciální technická tkanina s extrémě vysokou odolností proti prodření či roztržení, kterou vyvinula firma DuPont (dnes Invista). Cordura je třikrát odolnější než polyester, dvakrát odolnější než klasický nylon. Vyrábí se v různých variantách a používá se všude tam, kde je potřeba zvýšená odolnost a trvanlivost materiálu. V 70. letech způsobil tento materiál prudký rozvoj trhu s outdoorovými batohy, od 90. let jej zase používá americká armáda. Nejdříve nahradil kůži na botech pro vojáky a v současnosti jsou uniformy ušity ze speciálního druhu Cordury®, která mimo jiné snižuje možnost detekce vojáka infračervenými senzory.

Dnes Corduru® najdete v outdoorovém vybavení, oděvech pro motorkáře, na zavazadlech, obuvi apod. Nylonová příze pro tkaninu Cordura® je tvarovaná vzduchem, takže je látka na dotyk velice podobná přírodní tkanině, zároveň je ale mnohem odolnější a trvanlivější. Protože je to extrémně pevný a trvanlivý materiál, používáme jej k zesílení exponovaných částí oděvů, jako jsou kapsy, kolena a rukávy. Je odolná vůči vodě a nečistotám, snadno se udržuje a uchovává si svůj tvar.

Cordura® 500D a Cordura® 1000D

Písmeno D v názvu znamená Denier, což je jednotka síly vlákna (číslo znamená váhu 9 km vlákna v gramech). 1000D má tedy dvojnásobnou sílu vlákna oproti 500D, ale je zhruba 2,3x odolnější proti protržení a prodření. V obou případech se jedná o velice robustní tkaninu, ovšem ve většině aplikací je výhodnější použití 500D, protože je 2x lehčí a také jemnější. Cordura® 1000D používáme v extrémních aplikacích, například na nových kalhotech RuffWork. Tkaninu snadno rozpoznáte podle silnějších vláken v hrubším rastru.

Cordura® Denim

(270-400g/m2) Když se spojí Cordura® s bavlnou Denim, vznikne velice dobře vypadající materiál s výtečnou odolností proti oděru a roztržení. Tato tkanina vydrží mnohem déle, než tradiční bavlněný Denim. Bavlna je protkána vláknem Invista Nylon 6.6, ovšem vzhledem je k nerozeznání od klasické džínoviny. Tento materiál je použit na vybraných modelech Dunderdon a Snickers Workwear.

Cordura® Stretch

(270g/m2) Elastická verze tohoto materiálu, která je použita například na nových kalhotech FlexiWork. 88 % Cordury je doplněno elastanem. Tkanina si zachovává odolnost, zároveň se dá používat na oděvech střižených na tělo.

 

Funkční tkaniny

 

Polartec Power Stretch Pro

Tato funkční tkanina skvěle urdžuje tělesnou teplotu a odvádí vlhkost. Hlavní výsadou tohoto materiálu je skvělá elasticita ve všech směrech, díky zesíleným elastickým vláknům, která nepopraskají při přetažení. Tento materiál je možné používat jako vrchní, prostřední nebo spodní vrstvu.

Technologie 37.5

(155g/m2) Funkční prádlo ze syntetických materiálů s přidanými částicemi přírodního kokosového uhlí. Tyto částice jsou permanentní součástí vláken a nikdy se nevymyjí nebo nedegradují. Technologie 37.5 zajišťuje skvělou savost a prodyšnost tkaniny, která díky tomu usychá až 5x rychleji, než srovnatelné funkční látky. Tento materiál udržuje optimální vlhkost na povrchu vaší pokožky a tím vás drží v teple a pohodlí. Tkanina má úpravu proti zápachu. Doporučujeme pro pohybové aktivity v chladném počasí, nebo pro statické činnosti v teplotách kolem 10 °C.

Merino vlna

(170g/m2) Přírodní vlna z ovcí druhu Merino, která se díky svým vlastnostem používá na funkční termoprádlo. Prádlo z vlny Merino vás bude hřát, i když bude mokré a nebude po dlouhou dobu zapáchat. Mokré na dotyk ovšem bude až potom, co nasákne vlhkost rovnající se třetině svojí váhy. Další z mnoha výhod této vlny je její jemnost, nekouše jako obyčejná vlna. Přírodní vlákna vlny jsou dutá, takže prodyšnost nezávisí na počtu děr v tkanině. Vlna díky přirozenému obsahu lanolinu (vlnotuku) zabraňuje množení bakterií v materiálu a má samočistící efekt. Po dlouhém nošení stačí oděv nechat vyvětrat, případně lehce vypláchnout vodou. Doporučujeme pro statické aktivity v chladném počasí, případně pro pohyb ve velkém mrazu.

 

A.I.S™ - aktivní izolační systémA.I.S™ - aktivní izolační systém

Lehká a hebká mikrofleeceová tkanina. Je ideální prostřední vrstvou oděvu pro outdoorové aktivity, má izolační schopnosti a schopnost odvádět vlhkost. Díky nim zůstanete v teple, v pohodlí a v suchu. Tato tkanina má speciální vlastnost – je odolná vůči větru.

 

 

 

A.V.S™ - aktivní odvětrávací systém

A.V.S™ - aktivní odvětrávací systémLehká tkanina high-tech, tedyza použití nejnovější technologie. Tento oděv nabízí vynikající prodyšnost, díky níž udrží vaše tělo v suchu a pohodlí i během namáhavé činnosti.

 

 

 

A.P.S™ - aktivní ochranný systém

A.P.S™ - aktivní ochranný systémUdrží vás v suchu a v pohodlí i v drsných podmínkách. Tato třívrstvá stavba materiálu je vyvinuta tak, aby vás ochránila před větrem, vodou a nečistotami a udržela si vysokou prodyšnost.

 

 

 

 

WINDSTOPPER®WINDSTOPPER®

Materiály WINDSTOPPER® kombinují větruodolnost s maximální prodyšností, abyste zůstali v teple a v pohodě. Odolnost vůči větru chrání vaše tělo před mrazivými účinky větru a nepříznivým počasím. Maximální prodyšnost zabraňuje přehřátí a přílišnému pocení tím, že umožňuje únik vodních par. Trvanlivá povrchová vrstva odolná vůči vodě poskytuje další ochranu před nepřízní počasí.

 

 

GORE-TEX®

GORE-TEX®

Technické oděvy z GORE-TEX® jsou mimořádně trvanlivé a voděodolné, aby vás udržely v suchu. Jsou také větruodolné, aby vás udržely v teple a prodyšné, aby vás udržely v pohodě – a to po celý den. Membrána GORE-TEX® má přes 1,4 bil. pórů/cm2. Tyto póry jsou 20 tisíckrát menší, než kapka vody, ale 700 krát větší, než je molekula vodní páry. Právě proto zabraňuje průniku vody, ale napomáhá přirozenému ochlazování těla tím, že umožňuje odvětrávání potu. Speciální švy GORE-SEAM® zajišťují jejich 100% voděodolnost. 

 

D30®

D30®D3O® obsahuje unikátní patentovanou polymerovou složku s chemicky vyrobeným roztažitelným materiálem, který dokáže absorbovat energii. Molekuly tohoto materiálu se za standardních podmínek volně pohybují, ale při nárazu se uzavřou, a tím absorbují a rozptýlí energii. Poté se ihned vrátí do svého pružného stavu. Tato unikátní vlastnost umožňuje vyšší ochranu a zároveň nabízí všestranný a pružný materiál, který se dá použít k ochranným účelům - tam, kde je potřeba snížit náraz. Pozn.: D30® „netvrdne“.

 

Coolmax®

Coolmax®Tkanina je navržena tak, aby odváděla vlhkost od těla, zvýšila rychlost schnutí, a tím vás udržela v suchu a chladu. Odvádí pot od těla pomocí kanálků ve vláknech k vnějšímu povrchu látky, kde se rychle odpaří. Funkčnost materiálu Coolmax® je skrytá ve struktuře samotných vláken a tím poskytuje konzistentní službu i po mnoha vyprání. Hebká, lehká a prodyšná tkanina je přirozená na omak, takže se v ní cítíte pohodlně a užíváte si chladivého komfortu každý den.

 

UV ochrana

UV ochranaPřílišné přímé sluneční záření může poškozovat kůži. Oděvy Snickers s UV ochranou mají UPF (faktor ochrany před ultrafialovými paprsky) 40+ nebo 50+. Tyto oděvy jsou testovány v souladu s mezinárodními normami EN 13758 a AS/NZS 4399:1996.

 

Superfabric® značkový materiál

Superfabric® značkový materiálTento značkový materiál byl vyvinut díky nejnovější technologii, která představuje ohromný krok dopředu. Mění obyčejný materiál v naprosto unikátní, poskytující různé typy ochrany – kolektivně jsou tyto materiály označovány jako „Superfabric“. Nové ochranné materiály jsou maximálně odolné proti prořezání, propíchnutí a prodření, a přitom zůstávají vysoce pružné. Optimální vlastnosti jako je odolnost vůči plamenům a představují kompletní řešení na míru zákazníkům.

 

Důvěra v textilní materiály

Důvěra v textilní materiályMezinárodní asociace OEKO-TEX® je nezávislým testovacím ústavem pro testování textilních materiálů vůči škodlivým látkám  podle standardu 100 OEKO-TEX® pro textilní produkty, které nepředstavují zdravotní rizika. Nálepka OEKO-TEX® označuje další výhody oděvů a jejich bezpečnost pro nošení na těle.