Česky Slovensky

 

Mikina mikro-fleeceová ke krku, vysoká viditelnost EN 471 tř.3

Hřejivá a pohodlná mikina viditelná ve tmě. Vysoce viditelný pulovr s kulatým výstřihem z hebkého a rychle schnoucího mikro-fleeceu, který Vás udrží v suchu a svěží po celý den. Splňuje normu EN 471, tř. 3.
Kód: 80536600
Doprodej
Sleva 32 %
Cena již od:

Běžná cena: 1 895 Kč

Vaše cena: 1 295 Kč s DPH 1 070 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem - 1 ks

Uvedené zboží je pouze v omezeném množství a k dispozici pouze do vyprodání zásob!

* Povinná pole

Mikina mikro-fleeceová ke krku, vysoká viditelnost EN 471 tř.3 - Mikina mikro-fleeceová ke krku, vysoká viditelnost EN 471 tř.3

Dvojklikem zobrazíte obrázek v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit
Kód 80536600
Materiál 100 % polyester fleece, 260 g/m2
Velikosti XS-XXXL
Barva Žlutá
Výrobce Snickers Workwear
  • Reflexní proužky kolem dokola vč. oblasti ramen, aby Vás bylo dobře vidět ze všech směrů– dokonce i když se předkloníte.
  • Vysoce funkční rychleschnoucí materiál, který udrží Vaše tělo v teple, suchu a svěží po celý den.
  • Je vybavena patentovanými kapsami MultiPockets™, dvěma šikovnými bočními kapsami dokonalými na mobilní telefon, kapesní počítač nebo na brýle.
  • Smyčka pro kabel hands-free a MP3 z MultiPockets™.

EN (20)471 Reflexní oděvy

EN 471 Tato norma specifikuje požadavky na oděvy, které vizuálně signalizují přítomnost uživatele. Požadavky na tyto oděvy se týkají barev i zpětného odrazu, minimální části použitých výstražných materiálů i jejich rozvržení.

Existují 3 třídy vysoce viditelných oděvů (tř. 3 je nejvyšší):

  • Třída 3: Celková vysoce viditelná oblast musí být tvořena minimálně plochou 0,8 m² a 0,2 m² reflexního materiálu.
  • Třída 2: Celková vysoce viditelná oblast musí být tvořena minimálně 0,5 m² a 0,13 m² reflexního materiálu.
  • Třída 1: Celková vysoce viditelná oblast musí být tvořena minimálně 0,14 m² a 0,10 m² reflexního materiálu.

Novější norma EN 20471 Oděvy s vysokou viditelností. V červnu 2013 The Official Journal of the European Union publikoval novou normu EN ISO 20471:2013. Tato harmonizovaná norma nahrazuje předchozí normu EN 471:2004+A1:2007. Od 1. října 2013 tak všechny produkty s vysokou viditelností budou označeny CE a certifikovány dle nové normy EN ISO 20471. Nová norma se však příliš neliší od té předchozí, a tak oděvy poskytnou tutéž úroveň bezpečnosti.

V praxi to znamená, že výrobci materiálů a notifikované orgány budou potřebovat čas k provedení aktualizace dokumentace pro ty, kteří chtějí opatřit oděvy značkou CE dle nové normy. Očekává se, že tento proces potrvá 1–2 roky, navíc většina evropských notifikovaných orgánů nyní vydává certifikáty s pětiletým termínem platnosti, aby bylo možno učinit příslušné kroky, pokud dojde ke změně normy. Proto budou v nejbližších letech na trhu současně produkty označené CE dle normy EN 471 a ISO EN 20471 a ke změně dojde až poté, co výrobci aktualizují dokumentaci dle nové normy. 

Aplikace log, nápisů a firemních symbolů na výrobky s vysokou viditelností

Chcete-li oděvy s vysokou viditelností opatřit firemními logy, je třeba dodržet zvláštní požadavky. Příliš velká loga mohou ohrozit příslušnou třídu oděvu. Pro optimální a bezpečné logování, prosím, kontaktujte zákaznické oddělení, nebo obchodního zástupce. Poskytneme vám další informace a rádi vám pomůžeme nalézt nejlepší řešení.

Poznámka: Oděvy s vysokou viditelností nejsou k dostání v nestandardních velikostech.