Lněný olej 180 ml

95 Kč s DPH 79 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem: 32 ks 

Přírodní lněný olej lisovaný za studena a bělený bílou hlinkou. Zvýrazňuje kresbu dřeva. Snadno se nanáší a udržuje krásné jantarové barvy. Doporučujeme pro zpevnění a moření dřevěných topůrek seker, rukojeti nožů a násad ostatního ručního nářadí.

Popis produktu

Použití

Nábytek, dřevěné konstrukce, dřevěné obložení, podlahy, kuchyňské potřeby, hračky, hudební nástroje, dřevěná topůrka seker, rukojeti nožů a násady ostatního ručního nářadí.
Je možné použít samostatně nebo do směsí dalších olejů a vosků. Tento olej je lisovaný za studena a rafinace je provedena přírodní bílou hlinkou, která na sebe naváže tmavé části oleje a tím ho zesvětlí.
Oproti běžnému lněnému oleji je tento velmi světlý a výrazněji řidší. Lněný olej se pro své vynikající zpevňující a impregnační vlastnosti po staletí používal na ochranu dřeva.

Ředění

(pro hlubší proniknutí do dřeva - 1. nátěr) - zahřejte olej (cca 50°C ) a zřeďte olej terpentýnem nebo pomerančovým olejem v poměru 10:1.

Spotřeba

180 ml oleje (nebo zředěné směsi) vystačí na cca 2,7 m2 podle savosti povrchu.
Druhý nátěr méně saje. Nátěr se vpije do povrchu do 1 dne, ale k úplnému vyschnutí dochází až po 2-4 týdnech v závislosti na podmínkách a typu povrchu.
Neobsahuje žádná urychlovací sikativa.

Teplo a sluneční záření (UV) urychluje schnutí.
Dobře namořené dřevo získává po čase krásnou jantarovou barvu.

Technické údaje

Není klasifikován jako nebezpečná látka, není povinnost mít bezpečnostní list. Tento olej není určen ke konzumaci.
Tkaniny nasáklé lněným olejem představují riziko samovznícení! Nasáklé tkaniny je třeba sušit ve volném prostoru nebo uchovávat v uzavřené, nehořlavé nádobě.

Upozornění

Olej není určen ke konzumaci!

Další informace

Kód PCL00113
Druh nářadí Příslušenství k sekerám
Výrobce AC-T servis