Česky Slovensky

 

Zaměřovací a stavební lasery Hultafors

Lasery na prozáření vašeho pracovního dne!

Bodový laser: Čočka koncentruje vyzařované laserové světlo a soustředí je do jednoho bodu.

Čárový (linkový) laser: Když čočka zkoncentruje paprsky, začnou procházet skrz optický rezonátor a vytvoří laserovou čáru (přímku).

Kvalita čoček: Čočka má rozhodující vliv na kvalitu, protože koncentruje vyzařované laserové světlo do úzkého bodu. Používají se dva druhy čoček: Skleněná čočka: Produkuje paprsek vysoké kvality a umožňuje řezy vysoké kvality. Její hlavní výhodou je to, že sklo je žáruvzdorné a uchovává si svůj tvar. Plastová čočka: Kvalitu plastových čoček užívaných firmou Hultafors určuje vysoce přesný proces vtlačovaného lisování. Plastové čočky lze bez rizika ztráty jejich tvaru používat v teplotách nepřesahujících 85°C.

Vlnové délky světla: Lidské oko je na světlo citlivé v rozmezí vlnových délek od 711nm (červené světlo) po 389nm (fialové). Krátkovlnné světlo známé jako ultrafialové (UV) je lidskému oko neviditelné. Červené lasery spadají do rozmezí vlnových délek 670-630nm. Čím kratší vlnová délka, tím ostřejší laserové světlo.

Třídy laserů:Obecně řečeno se třídy laserů dělí do dvou skupin; ty, které splňují evropskou normu EN 601125-1 a ty, které splňují americkou normu FDA 1040.10:1.4.97. Na každém laseru musí být uvedeny varovné symboly a příslušné informace.

položek: 4

na stránku

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
 • Adaptér na 3 AA baterie

  Adaptér na 3 AA baterie

  Kód: 409092
  Tento akumulátorový adaptér je náhradní díl, který je vhodný pro Hultafors lasery HXL a PXL. Adaptér obsahuje 3 baterie AA.
  675 Kč s DPH 558 Kč bez DPH
 • Univerzální držák laseru UH

  Univerzální držák laseru UH

  Kód: 409096
  Univerzální držák pro lasery Hultafors. Výška držáku je nastavitelná a může být použita pro rotaci o 360 stupňů, což zjednodušuje vyrovnání laseru. Konzola má magnety, které usnadňují montáž laseru. Závěs lze také zavěsit na šroub. Hultafors UH je vhodný pro většinu laserů s upevněním ¼ "a nejlépe pro Hultafors HXL a PXL.
  1 595 Kč s DPH 1 318 Kč bez DPH
 • Magnetický držák laseru MAH

  Magnetický držák laseru MAH

  Kód: 409097
  Univerzální držák s magnety pro snadné upevnění laserů Hultafors. Lze snadno zavěsit na šroub nebo hřebík. MAH je vhodný pro většinu laserů s nástavbou ¼ ", nejlépe pro Hultafors HXL a PXL.
  595 Kč s DPH 492 Kč bez DPH
 • Křížový laser HXL

  Křížový laser HXL

  Kód: 409120
  Laser HXL je kompaktní a snadno použitelný křížový laser. Jasné a přesné čáry zajišťují rychlé a přesné čtení a činí vaši práci efektivnější, například při obkládání nebo lepení tapet či přivrtávání skříní. Otočná základna umožňuje snadné nastavení laserového nástroje.
  6 295 Kč s DPH 5 202 Kč bez DPH

položek: 4

na stránku

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně