Česky Slovensky

 

Výhradní zastoupení pro ČR a SR

Zaměřovací a stavební lasery Hultafors

Lasery na prozáření vašeho pracovního dne!

Bodový laser: Čočka koncentruje vyzařované laserové světlo a soustředí je do jednoho bodu.

Čárový (linkový) laser: Když čočka zkoncentruje paprsky, začnou procházet skrz optický rezonátor a vytvoří laserovou čáru (přímku).

Kvalita čoček: Čočka má rozhodující vliv na kvalitu, protože koncentruje vyzařované laserové světlo do úzkého bodu. Používají se dva druhy čoček: Skleněná čočka: Produkuje paprsek vysoké kvality a umožňuje řezy vysoké kvality. Její hlavní výhodou je to, že sklo je žáruvzdorné a uchovává si svůj tvar. Plastová čočka: Kvalitu plastových čoček užívaných firmou Hultafors určuje vysoce přesný proces vtlačovaného lisování. Plastové čočky lze bez rizika ztráty jejich tvaru používat v teplotách nepřesahujících 85°C.

Vlnové délky světla: Lidské oko je na světlo citlivé v rozmezí vlnových délek od 711nm (červené světlo) po 389nm (fialové). Krátkovlnné světlo známé jako ultrafialové (UV) je lidskému oko neviditelné. Červené lasery spadají do rozmezí vlnových délek 670-630nm. Čím kratší vlnová délka, tím ostřejší laserové světlo.

Třídy laserů:Obecně řečeno se třídy laserů dělí do dvou skupin; ty, které splňují evropskou normu EN 601125-1 a ty, které splňují americkou normu FDA 1040.10:1.4.97. Na každém laseru musí být uvedeny varovné symboly a příslušné informace.

položek: 2

na stránku

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
 • Laser liniový hmotnost 650g FXL

  Laser liniový hmotnost 650g FXL

  Kód: 409030
  Podlahový laser vytváří čtyři navzájem kolmé paprsky, takže před ním vzniká kříž. To vám umožňuje pokládat dlaždice ve čtyřech směrech. Paprsky ovšem pokračují i za laser, což znamená, že můžete dlaždice pokládat na celou plochu na základě jediného měření. Laser má nastavitelné nožičky pro práci na nerovném povrchu, a navíc 5mm distanční prvek, který umožňuje pokládat dlaždice i pod laserem. S podlahovým laserem je potom pokládání dlaždice poměrně dost snadné. Rozměry : v.55 š.235 h.151mm Váha : 650g
  6 495 Kč s DPH 5 368 Kč bez DPH
 • Laser křížový hmotnost 400g XL-2

  Laser křížový hmotnost 400g XL-2

  Kód: 409040
  Malý, univerzální a uživatelský příjemný křížový laser, který je samonivelační a má dvě diody pro horizontální a vertikální linie. Diody lze zapínat samostatně nebo společně; v tomto případě se vytvoří kříž. K dispozici je možnost mechanicky uzamknout kyvadlo a laser pak můžeme naklánět. Laser je vybaven transportačním zámkem, který zamkne kyvadlo, když laser nepoužíváme. Usnadňuje práci jako například vyměřování zdí, instalování kuchyňských linek nebo malování zdí dvěma různými barvami. Stativový závit má velikost 5/8”. Rozměry : v.120 š.65 h.105 Váha : 400g
  4 895 Kč s DPH 4 045 Kč bez DPH

položek: 2

na stránku

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně