Brousky

položek: 5

 • Brousek na sekery, puk
  Brousek na sekery ve tvaru puku je ideální na broušení či doostření břitu sekery. Je vyrobený z karbidu křemíku (karborundum) o dvou zrnitostech: 150 a 320. Před používáním a během nej lubrikujte vodou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  465 Kč s DPH 384 Kč bez DPH
  Rychlý náhled
 • Brousek karborundum, kvádr
  Brousek vhodný na zabrušování a ostření nožů, dlát a dalších řezných nástrojů. Je vyrobený ze zeleného karbidu křemíku a má dvě zrnitosti: 150 a 320. Před používáním a během nej lubrikujte vodou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  465 Kč s DPH 384 Kč bez DPH
  Rychlý náhled
 • Brousek korund, kvádr
  Brousek vhodný na zabrušování a ostření nožů, dlát a dalších řezných nástrojů. Je vyrobený z hnědého oxidu hlinitého a má dvě zrnitosti: 150 a 320. Oproti karbidu křemíku je vůči opracovávanému materiálu o něco šetrnější. Před používáním a během nej lubrikujte vodou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  465 Kč s DPH 384 Kč bez DPH
  Rychlý náhled
 • Brousicí a obtahovací pilník 400N, karborundum
  Brousek z karbidu křemíku ve tvaru tyčinky o průměru 16 mm a zrnitosti 400 je vhodný zejména na doostřování dutých dlát s vnitřním výbrusem; můžete jej ale dobře použít i na ostření čepelí nožů. Jelikož je velmi lehký, ani nepostřehnete, že jej máte třeba v kapse. Před používáním a během nej lubrikujte vodou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  465 Kč s DPH 384 Kč bez DPH
  Rychlý náhled
 • Brousící a obtahovací pilník 240N, korund
  Brousek z hnědého oxidu hliníku ve tvaru tyčinky o průměru 16 mm a zrnitosti 240 je vhodný zejména na srovnání a nabroušení ostří dutých dlát s vnitřním výbrusem. Dobře poslouží i na nabroušení čepelí nožů. Před používáním a během nej lubrikujte vodou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  435 Kč s DPH 360 Kč bez DPH
  Rychlý náhled

Nabízíme kvalitní značkové brousky na broušení nožů a ostření dlát a seker. S našimi brusnými kameny nabrousíte každé ostří. Obtahovací brousky jsou dvouzrnné, hrubší stranu použijete ke srovnání ostří, potom otočíte a za pomoci jemnější strany snadno dohladíte výbrus takzvaně na čisto. Brousící kameny jsou k dispozici ve dvou materiálechkarborundum, které se tvrdostí blíží diamantu a korund, který je trochu měkčí a proto je také šetrnější k broušené čepeli. 

Zajímavý a praktickým doplňkem vaší sekery Hultafors se stane unikátní brousek na sekery ve tvaru puku, který je oboustranný. Svým tvarem vám přesně sedne do dlaně, naostření břitu sekery je tak otázkou chvilky. Hrubou stranou brousku zbrousíte drobné škrábance a jemnější stranou vyhladíte ostří pro dokonalé pronikání čepele do dřeva. 

Novinkou jsou brousící pilníky, které nabízíme nabízíme jako doplňek pro dutá dláta s vnitřním výbrusem Hultafors.